Vysoký výkon a nosnosť až 27 ton
Vulcan Centaur bol navrhnutý ako náhrada rakiet Atlas V a Delta IV ULA, pričom sľubuje vysoký výkon a mimoriadnu presnosť aj na tých najnáročnejších obežných dráhach. Dvojstupňový systém obsahuje v prvom stupni kvapalné raketové motory a v druhom sa využíva horný stupeň Centaur, ktorý sa osvedčil už na predchádzajúcich raketách.
Výhodou je, že raketa by mala zvládnuť rovnako misie na nízkej obežnej dráhe len pár stoviek kilometrov nad povrchom, ako aj ďaleké lety na mesiac. K samotnému nosiču však možno pripojiť až šesť boosterov na pevné palivo. Vďaka tomu disponuje raketa neuveriteľnou nosnosťou a vynesie až 27 ton nákladu.

Muskove impérium sa otriasa v základoch
Certifikáciu od NSSL síce nie je jednoduché dostať, no napriek tomu o ňu usilujú viaceré spoločnosti. Medzi tie patrí napríklad Blue Origin, ktorú založil miliardár Jeff Bezos. Jej raketa New Glenn v januári úspešne dokončila svoj prvý certifikačný let a k vysnenému certifikátu má tak dobre našliapnuté.
Rakety od Rocket Lab a Relativity Space sa takisto plánujú zapojiť do boja o certifikáciu, pričom sa počíta, že s ťažením začnú koncom tohto roka alebo začiatkom budúceho. Na prvý pohľad bezkonkurenčné pole sa tak v rýchlom tempe mení a napĺňa. Elon Musk a jeho SpaceX teda rozhodne budú mať čo robiť, aby si svoje dominantné postavenie udržali.