Vlastniť smartfón od Samsungu, či už vlajkovú loď alebo strednú triedu, okrem iného znamená, že dostávate pravidelné aktualizácie. Tie bezpečnostné chodia každý mesiac a opravujú mnoho zraniteľností, ktoré by potenciálne mohli využiť kyberzločinci. Nové Samsungy majú tiež veľmi dlhú podporu, dostanú až 7 aktualizácií operačného systému Android. Raz za čas sa však v rámci aktualizácie objaví aj novinka, ktorú chcú samotní používatelia.
Rovnako tomu bude aj v prípade príchodu nadstavby One UI 7 a systému Android 15 pre stále aktuálnu sériu vlajkových lodí Galaxy S24. Výrobca už najnovší softvér testuje a je len otázkou dní, kedy bude oficiálne dostupný na stiahnutie. Pôvodne sa tak malo stať už v decembri, no nestalo sa tak.
Pomalý snímač odtlačkov prstov v sérii Galaxy S24?
Používatelia sa momentálne sťažujú na snímač odtlačkov prstov, čo je oblasť, ktorá má byť s príchodom aktualizácie výrazne vylepšená. Snímač je podľa niektorých mimoriadne pomalý a odomykanie trvá dlho, ak to porovnáme s konkurenčnými zariadeniami. Podľa niektorých zdrojov by mal Samsung otestovať vylepšené odomykanie v nadstavbe One UI 7 Beta 3, ktorá by mala byť poslednou beta verziou pred ostrým nasadením. Na tému upozornil portál Android Authority.
Ak máte zapnuté aj zvuky, tak spoločne s odomykaním svojho smartfónu série Samsung Galaxy S24 tiež počujete zvukový efekt, ktorý odomknutie sprevádza. Ten by mal byť tiež vylepšený, čistejší a „chrumkavejší.“
Špičkové riešenie od Qualcomm
Pripomíname, že vlajkové Samsungy už dlhé roky používajú špičkové ultrasonické snímače odtlačkov prstov v displeji od Qualcomm. Ich veľkou výhodou je práve rýchlosť odomykania, respektíve rýchlosť zaregistrovania odtlačku. Bohužiaľ, niektorí používatelia sa pri sérii Galaxy S24 sťažujú práve na toto.
Ďalšou výhodou je, že fungujú prakticky kedykoľvek, dokonca aj s mokrými rukami. Odtlačok prsta snímajú v 3D zobrazení, takže voda tu nie je prekážkou, čo sa pri klasických optických snímačoch povedať nedá. Nevýhodou je, že si musíte naozaj veľmi dobre rozmyslieť, aké tvrdené sklo použiť, pretože väčšina s ultrasonickými snímačmi veľmi spolupracovať nechce.